LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

niedziela, 29.1.2023


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGI98% bonifikaty - złóż wniosek już dziś
2022-10-14

KOMENTARZE: 0

Jak informuje UM Łomianki...

Burmistrz Łomianek przypomina oraz zachęca osoby, których nieruchomości z dniem 1 stycznia 2019 r. przekształciły się z prawa użytkowania wieczystego w prawo własności na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, do składania wniosków o wniesienie opłaty jednorazowej wraz z wnioskiem o udzielenie 98% bonifikaty od tej opłaty.

Termin na wniesienia takiego wniosku w roku 2023, mija 1 marca 2023 r., jednakże zachęcamy do składania wniosków już teraz.

Jeżeli złożycie Państwo wniosek, o którym mowa powyżej do dnia 1 marca 2023 r. i nie zalegacie z opłatami z tytułu przekształcenia oraz użytkowania wieczystego, za pozostałe 16 lat obowiązku wnoszenia opłaty zapłacicie tylko 2 % z pozostałej kwoty.

Jest to niezwykle korzystne, gdyż dzięki temu uregulujecie wszelkie należności z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, a wysokość opłaty jednorazowej po przyznaniu 98% bonifikaty będzie niższa niż wysokość opłaty rocznej.

Wnioski znajdziecie Państwo na stronie Urzędu Miejskiego w Łomiankach w zakładce Załatw sprawę w urzędzie - Geodezja i gospodarka nieruchomościami - Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności - bonifikata 98%.

W przypadku niezłożenia wniosku w terminie do dnia 1 marca 2023 r. następną szansę na uzyskanie bonifikaty od opłaty jednorazowej, będziecie mieli Państwo dopiero w 2023 r. Natomiast opłatę roczną za rok 2023 będziecie musieli Państwo wnieść do dnia 31 marca 2023 r.

źródło: UM Łomianki

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT