LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

niedziela, 29.1.2023


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIXXII Rajd Patriotyczny do Palmir
2022-11-07

KOMENTARZE: 0

– Nasze życie jest wędrówką, a celem tej wędrówki jest niebo. Niech ta pielgrzymka będzie pomocą, aby wybierać piękno i dobro, i chodzić Twoimi ścieżkami, Panie Jezu – powiedział ks. Paweł Konarski pobłogosławiwszy parafian wyruszających w tegorocznym XXII Marszu Patriotycznym do Palmir.

2 listopada br. zgromadzeni wyruszyli spod kościoła pw. św. Małgorzaty o godz. 16. Pierwszym przystankiem był pomnik papieża Jana Pawła II i pomnik Ofiar Zbrodni Katyńskiej przy ICDS. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy uczestnicy pomaszerowali w stronę Dziekanowa, gdzie przywitał ich nowy proboszcz dziekanowskiej parafii pw. Matki Bożej Królowej Rodzin – ks. Sławomir Hermanowicz.

Następnie czerwonym szlakiem skrajem puszczy przybyli do Sadowej, w której dołączyły nowe rodziny. Kolejne kilometry trasy wiodły przez puszczę, szlakami czerwonymi do Mogilnego Mostku, a potem już do samego celu – miejsca pamięci narodowej w Palmirach. Tam wędrujących przywitał sam proboszcz ks. Dariusz Kosk. Po zapaleniu zniczy i odmówieniu modlitwy na uczestników czekała niespodzianka – pizza i upominki dla najmłodszych.

W wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób. Towarzyszyła im radosna atmosfera, a wspólne śpiewy i rozmowy oraz modlitwa w drodze, wraz z niesionymi w sercu intencjami, pozostaną w sercach idących jeszcze długo. Jak podkreślają, było to niezapomniane i wyjątkowe wydarzenie.

Trud 13-kilometrowej nocnej wędrówki, szlakami Kampinoskiego Parku Narodowego, został w szczególny sposób ofiarowany w intencji, chorego na nowotwór, ks. Jacka Siekierskiego.

Uczestnicy marszu składają serdeczne podziękowania Wspólnocie Rycerzy Kolumba – organizatorowi marszu oraz Starostwu Powiatu Warszawsko-Zachodniego – patronowi i sponsorowi. Patronat medialny: Łomianki.info.

Pozdrawiam,
Anita Łodzińska

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT